Оформить заказ

Лісогор Валерія

Валерія Лісогор – сучасна українська художниця. Народилася у м. Львові, який став не лише рідним краєм, а й натхненням у її творчому житті.

Малювати почала у 3 роки, а у три з половиною стала переможницею на конкурсі, присвяченому темі «Світ дитячими очима» в Японії. Батько першим побачив любов дочки до малювання, тож привів її до Львівського палацу піонерів у гурток малювання. У 10 років вступила до дитячої художньої школи, де провчилася 3 роки. Потім займалася скульптурою та малюнком із викладачами Львівського декоративно-прикладного інституту ім. І. Труша. Тут їй запропонували стати помічницею львівського скульптора і деякий час Валерія Лісогор асистувала йому. Вона настільки захопилася скульптурою, що навіть у своїх майбутніх картинах віддала перевагу використанню грубих мазків мастихіном для того, щоб надати їм живого об’єму.

У 1985 р. вступила до інституту «Львівська політехніка» на факультет «Архітектор-містобудівник». Паралельно з навчанням створює архітектурну фірму, яка займалася дизайном та реконструкцією, так би мовити, реанімацією, історичної частини міста Львова. Старовина захопила молоду художницю, це дало поштовх до ретро-напряму в її живописі – картини міського ретро-пейзажу. Незважаючи на сталість у виборі образотворчого мистецтва, Валерія постійно пробувала себе в чомусь новому: кераміка, сувенірна продукція, дизайн дерев'яних інтер'єрних виробів. До речі, на її прикладі якнайкраще можна перевірити мудрість «Талановита людина талановита у всьому». Навіть у своїх майбутніх творчих планах – у прагненні поєднати минуле зі сьогоденням на одному полотні – відчувається амбітність сильної особистості.

Для себе авторка обрала позицію художника-пейзажиста. Найбільше місця у її колекції займають картини олією львівського міського пейзажу із зображенням бруківок, старих церков, театрів, кам'яних споруд та інших відомих куточків її улюбленого міста. Усе це видно у сюжетних лініях написання картин. Трохи менше уваги, але не з меншим ентузіазмом, художниця віддає найромантичнішим містам Європи – Парижу та Венеції (картини венеціанських краєвидів). Причому остання, за словами самої Валерії, дуже подібна до Львова: архітектурні будови, характери, а також те, що обидва міста стоять на річці. Щоправда, у Львові річку засипали, перекрили, загалом заховали.

Авторська техніка Валерії Лісогор – написання картин на полотні олією з додаванням акрилової золотої фарби: всім картинам художниці властивий елемент позолоти виділення окремих деталей. Саме це і є візитівкою львівської художниці. Її роботи не сплутаєш з іншими, авторський почерк видно здалеку.

Серед форматів картин Валерії ви не знайдете величезних полотен. Як каже сама художниця: «Люблю працювати з маленьким форматом, особливо коли виходить ціла серія з них». Кожна картина унікальна по-своєму, усі роботи випромінюють позитивну енергетику, яка передається всім, хто хоч раз бачив полотна художниці.

Але, хоч як парадоксально, саме виставлятися, львівська художниця не любить: За неї це роблять її друзі. Роботи Валерії неодноразово були помічені в Німеччині, Польщі, Ізраїлі. У серпні її картини потрапили на Фестиваль історичних реконструкцій «Давній Меджибіж 2013» у Хмельницьку область (Україна) також не без участі колег.

Зайва скромність Валерії як художника ніяк не вплинула на справжній, живий характер її робіт. Варто один раз побачити!